debiut 10.08.2017
ostatni występ 18.05.2019
poprzednie klubySandecja Nowy Sącz, MSP Szamotuły, Sparta Szamotuły, Sparta Oborniki, Jagiellonia Białystok, Sparta Oborniki, Jagiellonia Białystok, Warta Poznań, Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin
sukcesy

Jakub Słowik (ur. 31 sierpnia 1991 r. w Nowym Sączu) - polski piłkarz grający na pozycji bramkarza. Jednokrotny reprezentant kraju. Od roku 2017 zawodnik Śląska Wrocław.

Wychowanek Sandecji Nowy Sącz, z której szybko przeniósł się do szkółki MSP Szamotuły, słynącej w kraju ze szkolenia bramkarzy. W wieku 19 lat Słowik zadebiutował w ekstraklasie w barwach Jagiellonii Białystok. Na Podlasiu spędził pięć lat, przebywał też na wypożyczeniu w Warcie Poznań. Jako piłkarz Jagiellonii zadebiutował w reprezentacji Polski w wygranym 4:1 meczu z Rumunią (spotkanie ostatecznie zostało uznane za nieoficjalne).

Przed przejściem do Śląska przez dwa sezony reprezentował Pogoń Szczecin, w której rozegrał 37 spotkań ligowych oraz 5 meczów w Pucharze Polski. Do Wrocławia trafił jako następca krytykowanego Mariusza Pawełka. W Śląsku zadebiutował w pucharowym pojedynku z Arką Gdynia. Pomimo puszczenia czterech bramek Słowik zebrał dobre recenzje.

• 2 lipca 2019: na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do klubu Vegalta Sendai, z którym podpisuje 1,5-roczny kontrakt
sezon rozgrywki mecze wyjściowy pełne z ławki minuty bramki karne sam. ż.k. cz.k.